20 Temmuz 1960 yılında Giresun'da doğdu.ilk öğrenimini Giresun'da, orta öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesinde yüksek öğrenimini sürdürürken yurt dışına Belçika'ya (Brüksel) gitti. 3 yıl yurt dışında kaldıktan sonra askerlik görevi için Türkiye'ye döndü ve 1985 yılında iş hayatına atıldı.Doğu Karadeniz bölgesine yönelik faaliyet gösteren Güreller Tic.Kol.Şti.'nin sahibi olarak yönetim kurulu başkanlığına geldi. İl düzeyinde çok sayıda sivil toplum kuruluşunda üyelik ve idarecilik görevlerinde bulundu. Halen TÜKİD yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.
Siyasi faaliyetler bağlamında AK Parti kurucu İl Başkan Yardımcılığı, kurucu merkez ilçe başkanlığı, Belediye Meclis üyeliği, Belediye Başkan vekilliği ve Grup Başkan vekilliği görevlerinde bulundu.
30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçimlerinde Merkez İlçe Meclisi üyeliğine, 14 Nisan 2014 tarihi itibariyle de İl Genel Meclisi Başkanlığına seçildi. İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.