VALİ SARIFAKIOĞULLARI, BOTANİK BAHÇESİ İNŞAATINDA
 
Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, Gemilerçekeği 15 Temmuz Spor Kompleksinin yanında yapımına devam eden Giresun Adası Botanik Bahçesinde incelemelerde bulundu.
İl Özel İdaresi tarafından ihalesi ve kontrolluk hizmetleri yapılan ve toplam maliyeti 7 Milyon 803 Bin 322,81 TL. olan ve 4 Ocak 2016 tarihinde yer teslimi yapılan Botanik Bahçesinde tamamlanan alanları gezen Vali Sarıfakıoğulları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın, Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Külekçi, Yatırım ve İnşaat Müdürü Erol Sandıkçı’dan bilgi aldı.
Toplam düzenleme alanı (barınaklar hariç) 36 Bin m2 ve Ada  iskelesi ve yürüyüş yolu 3 Bin 600 m2  olan botanik bahçesinde projeye göre, 19 adet büfe, 4 adet balık satış noktası, 1 adet hediyelik eşya satış noktası, 1 adet balıkçıl kuş müzesi, 1 adet Giresun tanıtım ofisi, 1 adet ada tanıtım ofisi, bay-bayan wc (1 er adet), bay-bayan mescit (1 er adet) , 1 adet çocuk oyun alanı (680 m2) , 152 araçlık otopark, gezinti alanı ve sosyal alanlar, 5 Bin m2 yeşil alanlar, süs havuzları, ada hareket iskelesi ve iskele yürüyüş yolundan oluşacak.
 Üst yapısı tamamlanan ve çevre düzenlemesi  devam eden botanik bahçesi inşaatında çalışanlara kolaylıklar dileyen Vali Sarıfakıoğulları, 6 Milyon TL. DOKAP destekli kalan kısmı ise İl Özel İdaresi tarafından karşılanacak olan botanik bahçesinin biran önce bitirilerek hizmete girmesini istedi.
 
 
İSAY2 Galeri