2017 YILI FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ
 
 
Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’nın katılımlarıyla gerçekleşen  İl Genel Meclisi 2018 yılı Mart ayı 4. toplantısında 2017 yılı faaliyet raporu kabul edildi.
Yapılan yoklamanın ardından gündem maddelerinin görüşülmesiyle başlayan toplantıda ilk olarak 5302 sayılı kanun gereği bir önceki yıla ait İl Özel İdaresi Faaliyet Raporu İl Özel İdare Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın tarafından Meclise sunuldu.
 2017 yılı İl Özel İdaresi Faaliyet Raporunun görüşülerek onaylanmasıyla ilgili gündem maddesine ilişkin bir değerlendirmede bulunan Vali Sarıfakıoğulları, ilgili kanun gereği, bir önceki yıl yapılan faaliyetlerin Mart ayı ilk toplantısında onaylanmak üzere Meclise sunulduğunu belirterek, “2017 yılı içerisinde yapılan çalışmalardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bu konuda bizi destekleyen Bakanımıza milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Bizim vatandaşımızın hayat standartlarını daha iyi bir duruma getirmek için çalışmalarımız var. Bunu yerine getirme adına hepimiz canla başla çalıyoruz. Şehir içerisinde mahalleleri ziyaret ediyorum. Çarşamba günü öğleden sonraları il genel meclis başkanımızın, özel idare genel sekreterimizin bütün kamu kurum ve kuruluşlarının daire müdürlerinin katılımıyla köylerde toplantı düzenliyoruz. Oradaki ihtiyaçları sorunları sıkıntıları yerinde dinleme imkânına kavuşuyoruz. Zor bir coğrafya. Ben bütün memleket sathında görev yapmış biri olarak bunu görüyorum.  Hepinizden ve devletimizden Allah razı olsun.  Her tarafa yetişmeye çalışıyoruz.  Çok şükür çoğu yere ulaştık. Ama gideceğimiz yerler yapacağımız işler var. Bu eksiklikleri de en kısa zamanda tamamlayacağız. Gayret edeceğiz. Ben hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çok daha mutlu çok daha güzel bir Giresun’un alt yapısını hep birlikte sağlayacağımız inancıyla hepinize sağlıklı güzel günler diliyorum” dedi.
 Meclis toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti.
 
 
İSAY2 Galeri